Tehnicko ronjenje

Skola plivanja perajca





 

 

25.03.2005.
MEĞUNARODNI PODVODNI FESTIVAL

Na ovogodišnjem Međunarodnom podvodnom festivalu održan na Kipru, dobili smo drugo mesto u kategoriji dokumentarnog filma u B produkciji, sa filmom "PRIČA O CRNOM DRIMU". Ovo je druga nagrada po redu za ovaj film koji je ove godine dobio Prvu nagradu za najbolji domaćæi film na Međunarodnom festivalu podvodnog filma u Beogradu.

U produžetku objavljujemo rezultate sa festivala na Kipru kao i spisak žirija i koristimo priliku da se još jednom zahvalimo g-dinu Hakan Onizu (Coordinator of Festival – Cyprus), na pozivu da učestvujemo na ovom festivalu.


 

European Underwater Images Festivals Association
(EUIFA)
ELECTION RESULTS

 

March 25, 2005  - AT EASTERN MEDITERRANEAN UNIVERSITY – CYPRUS

 President      Pavel Svitanek       (President of Festival - Slovakia)
 Vice President   Karl Heinz Wolf    (President of Festival – Germany)
 Vice President  Hakan Oniz    (Coordinator of Festival – Cyprus)
 General Secretary   Bruno Bratovic   (Coordinator of Festival – Serbia and Montenegro)
 Executive Board  Steve Lichtag  (President of Festival – Czech Republic)
   Natalia Balashova   (President of Festival – Ukraine)

 

REGULAR MEMBERS:

 Pavel Svitanek       (President of Festival - Slovakia)
 Karl Heinz Wolf     (President of Festival – Germany)
 Hakan Oniz  (Coordinator of Festival – Cyprus)

 Bruno Bratovic

 (Coordinator of Festival – Serbia and Montenegro)
 Steve Lichtag  (President of Festival – Czech Republic)

 Natalia Balashova

 (President of Festival – Ukraine)
 Gurcu Diliuzun  (Representative of Festival – Turkey )

 

OBSERVERS:

 Barbara Mikac  Croatia
 Maki Sugahara  Japan
 Sayaka Okuzono  Japan
 Gil Arbel  Israel
 Sergei Fazlulin  Russia
 Irina Goryackina  Russia
 Richard Jaronek  Czeck Republic
 Grozdana Bankovic  Serbia and Montenegro
 Milorad Duknic  Serbia and Montenegro
 Igor Vlcko  Slovakia
 Paul Kennington  England
 Miroslav Toncik  Slovakia
 Jozef Valachove  Slovalkia 

 

PROFESYONEL KISA FİLM KATEGORİSİ:

1.  Leandro Blanco  (Ispanya)  “Once Upon a Tıme”
2.  John Boyle  (Ingiltere)   “Undersea Homes”
3.  Charlie Oldfield   (Avustralya)   “The Shrimp and The Goby”

 

PROFESYONEL FİLM KATEGORİSİ

1.   Steve Lichtag 

 (Çek Cumhuriyeti)

 “Dance of Blue Angels”
2.  LMF – Guy & Anita Chaumete  (İngiltere)  “Talking With Fish”
3.

 Oliver Kirsh & Mieke V.

 (Almanya)  “Maldivian Nights”

 

PROFESYONEL BELGESEL KATEGORİSİ

1.  Maki Sugahara   (Japonya)   “OAMA”
2.  Danny Van Belle  (Belçika) 

 “The Most Beautiful Camouflages”

3.   Barbara Mikac 

 (Hırvatistan) 

 “Posidonia Oceanica”

 

AMATOR KISA FİLM KATEGORİSİ

1.  Josef Valik  (Slovakya)   “What a wonderful life”
2.  Atilla Czeh  (Macaristan)  “The Paınter”
3.  Cetin Günay  (Türkiye)  “Orkestra”   (DAÜ)

 

AMATOR FİLM KATEGORİSİ

1.  Tahsin Ceylan  (Türkiye)    “Red Sea”
2.  Ayºe ªeyda Maraº  (Türkiye)   “Sular Altında Kalan Cümleler”
3.  Tahsin Ceylan  (Türkiye)    “Türkiye Denizleri”

 

AMATOR BELGESEL KATEGORİSİ

1.  Peter Gavora  (BAE - Slovakya)  “Operation Hailstone”
2.  Vlademir Taleski TRITON MEDIA  (Sırbistan Karadağ)  “Prica O Crnom Drimu”
3.  Tacettin Sağlar   (Türkiye)   “Pearls of Indonesia ”

 

DİJİTAL FOTOĞRAF KATEGORİSİ

1.  Recep Dönmez   (Türkiye)
2.  Erhan Öztürk  (Türkiye)
3.  Burak Ali Çiçek   (KKTC)

 

GENݪ AÇI DIA POZITIF KATEGORİSİ

1.  Recep Dönmez   (Türkiye)
2.  Richard Jaronek   (Çek Cumhuriyeti)
3.  Tahsin Ceylan  (Türkiye)

 

MAKRO DIA POZITIF KATEGORİSİ

1.  Richard Jaronek  (Çek Cumhuriyeti)
2.  Recep Dönmez

 (Türkiye)

3.  Tacettin Sağlar   (Türkiye)

 

“SUALTI DÜNYASI” KONULU ÇOCUK RESİMLERİ YARIªMASI
(Bu bölüm Magosa Çocuk Kulübü ile birlikte düzenlenmiºtir)

1.  Ayºe Hacılar  (KKTC Alasya İlkokulu)
2.   Mert Muhtaroğlu    (KKTC ªehit Zeki Salim İlkokulu)
3.   Sadık Yılmaz    (KKTC Alasya İlkokulu)

[o nama]  [obuka]  [ekskurzije] [ekspedicije]   [trening]  [decija sekcija perajca]  [podvodna snimanja]  [kontakt]